Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Administrativní budova VAK Beroun v Hořovicích v novém kabátě

Datum: 11.09.2023

Otevreni_administrativni_budovy-VAK_Beroun

Vodohospodáři z Vodovodů a kanalizací Beroun uvedli do provozu zrekonstruovanou administrativní budovu, která je situována v areálu čistírny odpadních vod v Hořovicích, a je kontaktním místem pro zákazníky z této oblasti. Stavba za 12 milionů trvala rok a půl. Ředitel SOVAK ČR Vilém Žák ocenil, že společnost systematicky investuje do provozního majetku a jeho obnovy.

Technický ředitel VAK Beroun Roman Badin přiblížil průběh stavby. Během ní byly zrekonstruovány všechny vnitřní prostory, opravena střecha a doplněno zateplení budovy. Badin poděkoval kolegům za trpělivost, když museli dočasně pracovat v náhradních prostorách. Hořovická starostka Věra Vaverková ocenila moderní a prostorné zázemí provozu. Ředitel SOVAK ČR Vilém Žák vyzdvihl systematické investice berounských vodohospodářů do provozního majetku a jeho obnovy. Podle něj je to dobrý příklad pro ostatní vlastníky vodovodů a kanalizací.

Společnost je největším vlastníkem a provozovatelem vodovodů a kanalizací na Berounsku a Hořovicku, působí dále na Příbramsku a v okresech Praha – západ a Praha – východ. Vodohospodářský majetek společnosti představuje více než 1,5 miliardy korun, majetek zhruba ve stejné hodnotě provozuje VAK Beroun pro města a obce. Zásobuje pitnou vodou více než 125 tisíc obyvatel ve 110 obcích, odvádění odpadních vod je zajištěno pro 113 tisíc obyvatel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

17 + osmnáct =