Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Konference Provoz vodovodů a kanalizací hlásí velký zájem

Datum: 17.10.2023

konference-805x350

Skončila možnost přihlašování na konferenci Provoz vodovodů a kanalizací, která proběhne 1. a 2. listopadu 2023 ve Wellness Hotelu Babylon v Liberci. Kapacita je k radosti organizátorů zcela naplněna.

O významnosti akce svědčí jak počet přihlášených účastníků, tak počet partnerů, vystavovatelů a inzerentů, kteří se představí účastníkům v přilehlých prostorách konferenčního centra. Program akce, která je určena především top managementu vodárenských společností, zahrnuje témata legislativy, taxonomie a inovací.

„Našim hlavním cíle je připravit program naplňující očekávání a faktické potřeby většiny návštěvníků konference. Programový výbor proto se znalostí profesního zaměření účastníků pečlivě vybírá nejen témata jednotlivých přednášek, ale připravuje a do nejmenších detailů ladí celou dramaturgii konference,“ doplňuje ředitel a člen představenstva SOVAK ČR Vilém Žák.

V úvodu se zástupci generálních partnerů Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s., a Severočeské vodárenské společnosti a.s. slavící významné 30. výročí trvání společností podělí o zkušenosti z dosavadního fungování a inspirativní vize. Poté bude následovat diskuzní stůl s regulátory, kde zástupci ministerstva zemědělství, ministerstva životního prostředí, ministerstva financí, ministerstva zdravotnictví a ministerstva průmyslu a obchodu zodpoví dotazy týkající se směřování regulace oboru.

V programu 1. dne naleznete přednášky zabývající se jak českou, tak i evropskou legislativou. Na úvod nebude chybět celkový přehled novinek v této oblasti, ale i podrobnější představení zkušenosti s aplikací cenového výměru z pohledu právního i ekonomického. V odpoledním bloku se účastníci dozvědí informace o transpoziční novele zákoníku práce, praktických řešeních nejasných ustanovení zákona o vodovodech a kanalizacích a také postupném naplňování Směrnice pro pitnou vodu, ale i o procesu revize Směrnice o čištění městských odpadních vod. K zakončení prvního dne bude patřit společenský večer s bohatým kulturním programem.

Ústředními body druhého dne budou témata taxonomie a inovace, z nichž lze uvést například zavádění BIM, digitální technické mapy či představení kalového a energetického hospodářství ÚČOV Praha. Po skončení konference proběhne odborná exkurze na Úpravně vody v Bedřichově u Jablonce nad Nisou.

Více podrobností o programu se dozvíte zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 + 5 =