Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Příbramský aquapark otevírá po prázdninové rekonstrukci

Datum: 01.09.2023

Pribram-aquapark

Pravidelní návštěvníci aquaparku v Příbrami se dočkali. Po dvouměsíční pauze, kdy zde probíhala modernizace, bude znovu otevřeno. Během uplynulých týdnů byly opravy a výměny zařízení, které jsou pro návštěvníky viditelné, ale proběhly také desítky oprav v zázemí a v technologiích. Informovalo o tom město.

„V rámci této rekonstrukce se pracovalo v celém objektu, od sklepních prostor se strojovnou a zázemím až po střechu, na které byly provedeny lokální opravy, aby se zamezilo zatékání do objektu. Návštěvníky budou jistě zajímat viditelné změny. Na ty se mohou připravit hned u vstupu do objektu, kde budou odbaveni novým vstupním systémem na nové recepci. Upraven byl také šatnový systém, kdy byly vyměněny všechny zámky, a nebude tedy třeba hledat funkční skříňky. Výraznou změnou prošly sprchy, kde jsou nejen nové obklady, hydroizolace, ale je zde oproti minulosti možnost regulace teploty vody. Při odchodu pak jistě především ženy ocení nově instalované vysoušeče vlasů nebo odstředivky na plavky. Ve výčtu bychom mohli pokračovat,“ vysvětluje ředitel Sportovních zařízení města Příbram Jan Slaba.

Minimalizace rizika havárií

Ke změnám došlo i v bazénové hale, kde bylo odstraněno nefunkční dětské brouzdaliště a na jeho místě jsou nově lehátka pro relaxaci. Při rekonstrukci došlo také k úpravě parní kabiny a příznivci saunování se dočkají nového vnitřního posezení. Dále se pracovalo v zázemí a na úpravě technologií. V tomto případě šlo o opravu střechy, výměnu části elektroinstalace, opravu havarijních ventilů u vodních armatur, nové jsou podpěrky pod vířivkami, ve strojovně jsou opravena místa, kterými zatékalo. Modernizace se týkala i plynového hospodářství, výměny nouzového osvětlení, vzduchotechniky, nebo například sanace vířivek.

„Tato rekonstrukce, která se může s ohledem na přípravu výstavby nového či přestavby stávajícího bazénu zdát zbytečnou investicí, byla naopak nutností. Provedenými pracemi jsme významným způsobem snížili riziko možných havárií a zvýšili bezpečnost návštěvníků i personálu celého zařízení,“ řekl dále Slaba.

Návštěvníci mohou do aquaparku znovu vyrazit od soboty 2. září a do sauny od pondělí 4. září. Se začátkem září končí sezóna venkovního bazénu, který bude v případě příznivé předpovědi počasí naposledy otevřen o víkendu 2. a 3. září.

Opravy ocenil starosta

„Sportovní zařízení města odvedla v opravdu krátkém termínu skvělou práci, za kterou je třeba poděkovat. Na základě provedených prací máme až do výběru finálního řešení nového aquaparku odstraněny největší závady a bonusem je zvýšení návštěvnického komfortu,“ doplnil starosta Jan Konvalinka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

dvanáct + sedmnáct =