Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Sev.en Energy pomáhá Ukrajině

Datum: 07.03.2022

13600

Skupina vedle finančních darů vyhlásila humanitární sbírku mezi zaměstnanci a spolupracuje se svými dlouhodobými partnery z řad neziskových organizací. Dále v reakci na výzvu Úřadu práce ČR vytipovala několik desítek pracovních míst, která bude možné nabídnout uprchlíkům, nebo těm, kteří zde již nějakou dobu žijí, ale nyní zůstali bez hlavního příjmu, protože jejich živitelé odcházejí bojovat na Ukrajinu.

„Chceme postupovat v koordinaci s městy a dalšími partnery. Do Čech nyní přicházejí hlavně ženy s malými dětmi, které jsou zde sice v bezpečí, ale bez prostředků. Kromě střechy nad hlavou a základního vybavení se zde potřebují zorientovat a získat aspoň nějakou perspektivu. V tom bychom jim rádi dlouhodobě pomohli,“ vysvětluje Luboš Pavlas, prezident Sev.en Energy.

Skupina rovněž připravuje nový grant, který by měl mířit na zmírnění energetických dopadů současné krize. „Válečný konflikt na Ukrajině negativně ovlivňuje také energetickou situaci v Evropě. Cena energie stoupá, je těžko předvídatelná a pro některé se stává likvidační. Jde nejen o domácnosti a firmy, ale také o řadu organizací, které pečují o nejslabší členy společnosti, o děti, seniory a hendikepované. Rozhodli jsme se pomoci s těmito dopady konfliktu. Chystáme grant zaměřený na pomoc s likvidačními náklady za energii, i s hledáním energetických úspor, které by pomohly do budoucna tyto náklady snížit,“ říká Luboš Pavlas.

Zdroj: pribram.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × dva =