Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Karlovarský kraj přispěje na vodovody a kanalizace 14 miliony

Datum: 04.08.2022

karlovy-vary-2831021_1280-800x450

Téměř 13,6 milionu korun by mohla získat od Karlovarského kraje vodohospodářská sdružení a obce na realizaci drobných akcí. Vedení kraje se shodlo, že navýší celkový objem financí, se kterými v programu počítalo. Pokud tento návrh krajské zastupitelstvo schválí, budou moci žadatelé například dostavět vodovodní a kanalizační sítě či pořídit nový vodojem. 

„Původně jsme v tomto programu měli připraveno 10 milionů korun, nicméně přišlo 12 žádostí, které částku výrazně převyšovaly i poté, když jsme museli dvě žádosti pro nesplnění podmínek vyřadit. Víme ale, že lidé v obcích nové vodovody a kanalizace nutně potřebují, proto jsme se rozhodli dotace navýšit na 13,6 milionu korun. Na financování dotačního programu nakonec půjdou peníze z krajského rozpočtu, z poplatků za odběr podzemních vod.  Zbývající částku tvoří nevyčerpané finanční prostředky ze dvou jiných dotačních programů,“ vysvětlil náměstek hejtmana Karel Jakobec.

Jak dále uvedl kraj, maximální výše dotace v jednotlivém případě nesmí překročit tři miliony korun. Maximální část nákladů, která může být hrazena z dotace, činí 80 procent z celkových uznatelných nákladů. Podporu může například získat na dostavbu vodovodní a kanalizační sítě v Bublavě Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech. Na výstavbu vodovodu v Pomezí nad Ohří – Tůních by zase byla určena dotace pro CHEVAK Cheb, další finance by mohlo získat Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech na výstavbu automatické tlakové stanice v obci Krásný Les.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

jedenáct − osm =