Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Tragédie ve Frýdku-Místku

Datum: 22.06.2020

facebook-com2020_denik-630

V Moravskoslezském kraji si voda vybrala další lidský život. Muž (46) se dvěma dívkami (8 a 15) se vydal na raftu splavit rozbouřenou řeku. Plavidlo se však převrhlo. Jedno z dětí zemřelo. Informoval o tom Deník.

„Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, sjížděl muž se dvěma dětmi rozvodněnou řeku na člunu, který se s nimi převrátil mezi obcí Dobrá a Frýdkem-Místkem. Šestačtyřicetiletého muže a patnáctiletou dívku nalezli záchranáři na břehu při vědomí a bez zjevných poranění. Po prvotním vyšetření je pozemní posádka ZZS transportovala do frýdecko-místecké nemocnice, a to na centrální příjem nemocných a dětskou ambulanci,“ popsal mluvčí krajské ZZS Lukáš Humpl.

Osmiletá dívka byla podle Deníku hasiči vylovena z řeky ve Frýdku-Místku bez známek života. „Tým záchranářů započal ihned s rozšířenou resuscitací. Dítě bylo zaintubováno, o jeho dýchání se staral ventilátor a posádka prováděla nepřímou srdeční masáž. Za podpory léků a přístrojové techniky se po více než tři čtvrtě hodině podařilo obnovit činnost dívčina srdce. Vrtulník pacientku následně transportoval na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. V době předání byl krevní oběh dítěte nestabilní a jeho stav velmi kritický,“ doplnil Humpl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deset + patnáct =