Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

ŘVC instalovalo pontony pro nové přístaviště v Děčíně u Smetanova nábřeží

Datum: 15.02.2022

a92bf448-0e7c-45c5-be71-2cf9fbda21ef

Cílem je rozvoj a podpora takzvané malé plavby na Labi, která zatím turistům moc nepřeje. Budování přístaviště pro malá a rekreační plavidla v Děčíně u Smetanova nábřeží tak pokročilo do závěrečné fáze. Stavbu realizuje Labská, strojní a stavební společnost za 22 milionů korun.

Při výstavbě vodní cesty se totiž podle Ředitelství vodních cest České republiky na malou plavbu nepamatovalo, takže malé lodě není kde vyvázat. Chybějí i čekací stání u plavebních komor. Další realizace nových přístavních mol a příslušenství probíhá i v Poděbradech, Kolíně, Nymburku a Čelákovicích, chystá se v Mělníku.

ŘVC také před několika týdny představilo nové digitální mapy pro plavbu v ČR. Zájemci si je mohou bezplatně stáhnout prostřednictvím portálu Labsko-vltavského dopravního informačního systému LAVDIS. Mapy přinášejí vyšší úroveň informovanosti o stavu Labsko-vltavské vodní cesty a aktuálních provozních informacích. Navazují na totožný systém map vydávaný v Německu. RIS COMEX, který je společným projektem 13 států Evropy, je spolufinancovaný z 85 % Evropskou unií a z 15 % Státním fondem dopravní infrastruktury.

„Ředitelství vodních cest ČR od roku 1998 spolupracuje na evropském projektu Říčních informačních služeb. Výstupy projektu přispívají ke zvýšení plynulosti a bezpečnosti provozu na vodních cestách jak pro komerční, tak pro rekreační plavbu. Mapy i služby jsou poskytovány uživatelům zdarma. Jedinou investicí je pořízení kompatibilního mapového prohlížeče a případně AIS transpondéru,“ uvedl Jan Bukovský, národní koordinátor projektu RIS COMEX za Českou republiku a zástupce ředitele Ředitelství vodních cest ČR.

Zdroj: zdopravy.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

tři + deset =