Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Jihočeská univerzita zprovoznila filtrační stanici LOKNI

Datum: 23.11.2023

Jihoceska-univerzita-zprovoznila-filtracni-stanici-lokni

Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích otevřela filtrační stanici LOKNI. Jedná se o síť chytrých stanic, ve kterých si natočíte chlazenou (perlivou i neperlivou) vodu. Uživatelé ji čepují do své vlastní lahve, a tím šetří stovky tisíc PET lahví měsíčně. Cílem projektu je maximální úspora plastového odpadu.

Stanice je přístupná všem studentům, učitelům i ostatním pracovníkům Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Ti si  mohou zdarma natočit filtrovanou kohoutkovou vodu do vlastní láhve, ušetřit tím množství plastových lahví a přispět k udržitelnosti a ekologickému přístupu.

„Ekonomická fakulta se nejen hlásí k udržitelnosti, ale jednotlivými kroky se k ní snažíme přispívat. A dalším takovým krokem, prostřednictvím kterého budeme šetřit plasty, je právě aplikace a využívání systému LOKNI,“ představila novinku během slavnostního otevření děkanka Ekonomické fakulty Zuzana Dvořáková Líšková.

Na její slova navazují zástupci společnosti LOKNI: „Začalo nás děsit množství PET láhví a balené vody. Řekli jsme si, že s tím zkusíme něco udělat, a proto jsme vymysleli perfektní alternativu – LOKNI. Sníme o tom, že si každý kdykoli a kdekoli může natočit čerstvou, perlivou i neperlivou vodu do své láhve.“

Stanice se využívá na základě aplikace LOKNI. Díky ní také uživatelé získají přehled o pitném režimu i ušetřených plastech, navíc si každý může vést přehledné osobní i komunitní statistiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 2 =