Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Vodohospodářské sportovní hry 2023 v Ostravě ovládlo Povodí Labe

Datum: 05.09.2023

Fotbal

Sportovci ze státního podniku Povodí Labe zvítězili v celkovém hodnocení patnácti výprav, které se zúčastnily poslední srpnový víkend letošních Vodohospodářských sportovních her. Jednalo se o 43. ročník tradiční akce, která tentokrát proběhla s organizačním zajištěním SmVaK Ostrava a pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Jana Krkošky, stejně jako primátora Statutárního města Ostravy Jana Dohnala, převážně v areálu VŠB-TU Ostrava. Více než 500 sportovců z 15 výprav změřilo své síly 25. a 26. srpna v několika disciplínách.

V pořadí výprav se na druhé příčce umístila Vodárenská akciová společnost působící v Jihomoravském kraji a Kraji Vysočina, třetí místo obsadil tým Povodí Moravy. Pořádajícím Severomoravským vodovodům a kanalizacím Ostrava patří pátá příčka. Další z vodohospodářských týmů působících profesně v moravskoslezském regionu, Povodí Odry, skončil na sedmém místě. Povodí Labe k celkovému prvenství nejvýrazněji pomohli stolní tenisté, volejbalistky a stolní tenistky. Tyto týmy ve svých kategoriích zvítězily.
Vodárenské akciové společnosti pomohla k druhé příčce především vyrovnanost jednotlivých týmů, kdy se většina z nich umístila na stupních vítězů.

V ženské kategorii vodohospodářského duatlonu zvítězily sportovkyně Povodí Moravy, v mužské pak dominoval tým společnosti Sweco. Specifická disciplína je tradiční součástí Vodohospodářských sportovních her a vždy v sobě musí zahrnovat vodní prvek například v podobě plavání nebo překonávání vodních ploch na lodi či jiném plavidlu. Tentokrát se plavalo v bazénu SŠ prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě a běhalo v náročném a členitém terénu za kolejemi VŠB-TUO Ostrava.

Událost, jejíž historie sahá až do poloviny 70. let minulého století, se tradičně účastní podniky Povodí, významné vodárenské společnosti, stejně jako ministerstva a další instituce s kompetencemi ve vodohospodářské oblasti, nechybí ani významní dodavatelé a odborné společnosti působící v sektoru.

V loňském roce se akce konala po dvouleté pauze způsobené pandemií onemocnění COVID-19 pod patronátem Českého hydrometeorologického ústavu v Olomouci, nyní se po čtyřech letech vrací do Ostravy, kde její 41. ročník úspěšně zorganizovalo v roce 2019 Povodí Odry.

Více než 500 sportovců jako tradičně změřilo své síly ve fotbale, volejbale mužů a žen, stolním tenisu mužů a žen, tenisu a vodohospodářském duatlonu. Většina sportovních disciplín se v letošním ročníku odehrála v areálu VŠB-TU Ostrava, partnerem akce byla také Střední škola profesora Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě.

„Akce proběhla úspěšně a máme velkou radost, že se sportovcům v Ostravě líbilo. Ocenili skvělé zázemí VŠB-TUO, které nám umožnilo uspořádat prakticky celou akci v jednom areálu tak, aby spolu sportovci mohli být v blízkém kontaktu, navzájem se povzbuzovat a sledovat zápolení v jednotlivých disciplínách. Tento komfort může řada měst a v naší zemi Ostravě závidět. Jsme také rádi, že sportovní výpravy přišel na slavnostní zahájení pozdravit ostravský primátor Jan Dohnal.
I přes chvílemi deštivé počasí během druhého sportovního dne se podařilo všechny venkovní sporty odehrát v plánovaném harmonogramu. Příští rok se organizace akce ujímá společnost ČEVAK. Takže přejeme kolegům mnoho energie a skvělých nápadů, ať se jim akce vydaří,“
říká vedoucí organizačního týmu SmVaK Ostrava Marek Síbrt.

Veškeré informace o akci najdete na  HYPERLINK “http://www.vhshsmvak.cz” www.vhshsmvak.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sedm − pět =