Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Odstávka ozonizace a GAU filtrace na Želivce

Datum: 31.07.2023

GAU-filtrace

Od začátku července až do konce listopadu probíhá dlouhodobá odstávka ozonizace a GAU filtrace na Úpravně vody Želivka. Stojí za tím investiční akce s názvem Rekonstrukce regulačního vodojemu 2. Informovala o tom 1.SčV.

Vodaři už dříve upozornili na to, že kvůli těmto činnostem může v průběhu odstávky docházet ke změně senzorických vlastností kvality vody (pach a chuť), která může být negativně vnímána spotřebiteli. Změna kvality může setrvávat ještě po dobu jednoho týdne po opětovném uvedení ozonizace a GAU filtrace do provozu.

Jedná se o zákazníky oblastí Říčan, Jesenice, Mníšku pod Brdy, Zvole, Ohrobec, Károv, Zlatníky-Hodkovice, Nupaky, Dobřejovice, Herink, Křenice, Zdiměřice, Sedlčany a Kosova Hora.

Úpravna vody Želivka je největší úpravnou vody pro Prahu. Uvedena do provozu byla v roce 1972. Voda je do ní dodávána z nádrže Švihov a z ní pokračuje do vodojemu v Jesenici. Vodu z Želivky kromě Prahy odebírají Středočeši a lidé na Vysočině. Praha získává část pitné vody také z Káraného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + 7 =