Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

ŠPVS od května sníží cenu vody

Datum: 01.05.2020

Budova SPVS

Stejně jako ostatní vodárny, tak i Šumperská provozní vodohospodářská společnost (ŠPVS) od 1. 5. 2020 sníží cenu vody na základě novely zákona o evidenci tržeb a zákona o DPH. Tato změna přeřazuje úpravu rozvodu vody prostřednictvím sítí a také odvádění a čištění odpadních vod včetně ostatních služeb související s těmito činnostmi z 15 % na 10 %. Vodné a stočné tak pro odběratele ŠPVS zlevní z 98,00 Kč na 93,73 Kč, tj. 4,27 Kč za kubík.

Průměrná spotřeba vody na obyvatele v České republice se liší podle jednotlivých regionů a pohybuje se přes 100 litrů měsíčně. Od toho se dá odhadnout, kolik mohou ušetřit i spotřebitelé na Šumpersku.

„Změna DPH u vody z 15 % na 10 % je pro naše odběratele jistě dobrou zprávou,“ říká Jan Havlíček, obchodní ředitel ŠPVS. „Tím spíše, že mnohé domácností budou ekonomicky postiženy kvůli současné koronavirové situaci, takže každá koruna, kterou rodiny ušetří, se počítá.“ dodává, Jan Havlíček.


Opatření dané nouzovým stavem kvůli šíření nemoci COVID-19, kladou na zaměstnance ŠPVS zvýšené nároky. Zajištěni dodávek kvalitní pitné vody pro obyvatele regionu a odvod kanalizované vody je v době zvýšených hygienických opatření ještě důležitější než za běžné situace. Potřebná je také plošné deratizace k hubení potkanů, která už v současnosti probíhá a představuje přibližně 400 dávek položených v kanalizaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

třináct + osmnáct =