Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Zákaz splouvání Teplé Vltavy

Datum: 29.08.2018

Mrtvý Luh

Na Teplé Vltavě platí v úseku Soumarský Most – Pěkná zákaz splouvání. Na vině je sucho, kvůli kterému hladina řeky klesla pod přípustný limit. Lodě mohou na řeku pouze tehdy, když výška vody dosahuje na měřicí stanici Soumarský Most minimálně 50 centimetrů. Nyní však hladina klesla na 49,6 centimetru. ČTK o tom informoval Vladimír Dvořák z šumavského národního parku.

Letos však vodákům podmínky alespoň v případě Teplé Vltavy přejí. Během sezony se nesplouvalo pouze jeden den.  Bylo to 13. června, když po silných deštích vystoupala řeka v okolí Soumarského Mostu na úroveň prvního stupně povodňové aktivity.

Dvořák uvedl, že podle předpovědi má začít pršet. Vodáci tak doufají, že se voda do koryta řeky opět dostane. Podle Dvořáka je o splouvání Teplé Vltavy značný zájem. Dokazuje to fakt, že od 1. května do konce července Teplou Vltavu splulo 2045 lodí, což je o 277 více než ve stejném období loni.

„Pokud je stav vody na Soumarském Mostu 50 až 61 centimetrů, plavidla musí doprovázet průvodce. Bez něj smějí vodáci na Teplou Vltavu ve chvíli, kdy je výška vody nad 61 centimetrů. Při výšce hladiny 50 až 61 centimetrů smí vyjet denně nejvíce 63 lodí. Pokud hladina vystoupá nad 61 centimetrů, denně na řeku může 180 plavidel. Splouvání Teplé Vltavy končí 31. října,“ doplnil portál enviweb.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

devět + 2 =