Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Zlatá VOD-KA rozdala své ceny

Datum: 24.05.2019

_TOM3427 _TOM3652 PastedGraphic-3-1 PastedGraphic-1-1 PastedGraphic-2-1

21. ročník výstavy Vodovody – kanalizace 2019 zná své nejlepší exponáty. Jejich výrobci byli včera oceněni na slavnostním večeru. Zlatá VOD-KA ale nebyla jedinou soutěží.

Slavnostní večer otevřeli Miloslav Vostrý, předseda představenstva Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR) a Oldřich Vlasák, ředitel SOVAK ČR. Pánové připomněli, že letos je to již 30 let od založení Sdružení a shrnuli krátce význam jeho existence v prostředí českého vodního hospodářství. Oba se pak ujali role předávání cen vítězům.

Zlatá VOD-KA

Letos uspěla technologie VERTILINER – bezvýkopová sanace šachet, kterou vyrábí společnost Reline Europe AG. Technologie zvítězila především pro nákladově efektivní způsob rekonstrukce kanalizační infrastruktury.

Dalším oceněným exponátem se stal průtokový cytometr SIGRIST BactoSense, který při sledování kvality vody umožňuje velmi rychlou analýzu pitné vody. Výrobcem této technologie je firma SIGRIST – PHOTOMETER AG.

Třetím oceněným produktem se stala inspekční kamera TECH WORM, výrobce ZIKMUND elekctronics, s.r.o. Jde o českou rodinnou firmu, jejíž výrobek umožňuje lepší a kvalitnější sledování stavu kanalizační sítě.

Soutěž zručnosti

V rámci výstavy VOD-KA se konala rovněž soutěž zručnosti v disciplíně „Provedení navrtávky na potrubí pod tlakem a sestavení domovní přípojky.“ Soutěžila dvoučlenná družstva, maximálně dvě dvojice z jedné společnosti. Hodnotila se rychlost montáže a kvalita provedení.

Na třetím místě se umístili pánové Pavel Reif a Pavel Greguš, druhé místo obsadili Radek Tichý a Jan Kaňák. Oba týmy jsou ze společnosti Ostravské vodárny a kanalizace, a.s. Vítězství z dovednostní soutěže si odnesl tým Jan Bulíř a Jiří Hanzl ze Severočeské servisní, a.s., kteří úkol splnili v čase 11:18 minut.

 

Nejlepší expozice

Oceňováni byli i vystavovatelé. Lépe řečeno jednotlivé expozice. Soutěž byla rozdělena dle rozlohy vystavované plochy. Kategorii do 30m2 vyhrála expozice firmy Kamstrup A/S – organizační složka. Tento stánek realizovala firma REVYS PROFI, s.r.o.

V kategorii do 60 m2 byla nejúspěšnějším vystavovatelem společnost ARKO TECHNOLOGY, a.s., jejíž výstavní stánek realizovala firma Exponex, s.r.o. V nejvyšší kategorii nad 60m2 se porotě nejvíce líbilo výstavní místo společnosti VAG, s.r.o. Realizátorem tohoto stánku byla firma VIA REKLAMA, s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

dvacet − osm =