Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Písek: z bývalé vodárny vznikne kemp

Datum: 20.06.2024

kemp-pisek

Přestavba bývalé vodárny u Otavy pod Hradišťským kopcem na rekreační kemp bude stát zhruba 38 milionů korun, což je méně, než město původně očekávalo. Stavět by se mělo začít v červenci a hotovo má být v srpnu 2025. Informuje o tom například Mladá fronta DNES.

„Zakázka byla zkontrolována především proto, zda výrazně nízká nabídková cena není mimořádně nízká. Protože potom bychom účastníka vyřadili, ale to se nepotvrdilo. Proto rada na svém zasedání schválila předloženou nabídku od společnosti Ds-Drywall,“ uvedl písecký místostarosta Josef Soumar (Piráti). Podle něj město získalo dotaci ministerstva průmyslu a obchodu ve výši přibližně 60 procent z celkových výdajů. Počítá se s úpravou zelených ploch, stavbou cest nebo venkovního schodiště. „Vybudujeme také parkovací místa, která budou upravena tak, aby byla vhodná pro stání obytných vozů a karavanů, protože v současnosti v Písku nejsou. Přilákat bychom mohli novou skupinu turistů, která je v posledních letech stále početnější,“ informovala místostarostka Petra Trambová (Pro Písek).

Vodárenský areál je více než pět let prázdný. Tehdy město začalo využívat novou úpravnu vody. Kemp budou moci využívat i sportovci, kteří budou splouvat Otavu. „Máme studii na využití všech objektů vodárny, v první etapě přebudujeme jen hlavní budovu a upravíme venkovní prostor. Další objekty by se mohly v budoucnu využít jako menší tělocvična, jedna z budov by mohla sloužit jako trampolínové centrum. Studie navrhuje i zpřístupnění části historických prostor, v nichž by mohla vzniknout expozice vodárenství,“ řekla Trambová.

Foto: Město Písek 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × tři =