Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

NO-DIG: Bezvýkopové technologie opět v září opanují Tábor

Datum: 15.06.2024

2023-09-19-nodig-168

Bezvýkopové technologie – bez nich si v dnešní době už neumíme představit realizaci rekonstrukcí, budování liniových staveb a především komunikací všech druhů a úrovní. Jejich vhodnou volbou může totiž investor ušetřit nemalé finanční prostředky. Bohužel to platí i naopak.

Pokud je zvolena nevhodná bezvýkopová technologie, může dojít k rapidnímu nárůstu vícenákladů, prodloužení termínů staveb a samozřejmě k velmi složitým jednáním mezi zhotovitelem a investorem. Přitom je v mnoha případech použití nevhodné bezvýkopové technologie zcela zbytečné – v procesu příprav projektu není totiž složité zvolit tu správnou variantu. Vše je o dobré komunikaci, důsledném přístupu k přípravě, ale i následné kvalitní realizaci podle schválené projektové dokumentace.

Novinkám v oboru a potenciálu bezvýkopových technologií nejenom pro pozemní stavby, vodárenství a energetickou infrastrukturu, bude věnován už 29. ročník konference NO-DIG 2024, která se uskuteční 17. a 18. září v jihočeském Táboře.

Konference poskytne odpovědi na řadu otázek směrem k investorům i zhotovitelům. Představí příklady dobré praxe, poukáže na případné slabé stránky projektů a jejich jednotlivých fází. Naznačí zúčastněným, jak se do budoucna vyhnout případným problémům. Část programu bude samozřejmě věnována stále se vyvíjející legislativě.

Ožehavá témata dneška

Částečný program i některá témata připravená pro letošní ročník jsou už nyní známá na webu konference no-dig.cz. Aktuální stav plánované výstavby horkovodu z elektrárny Dukovany do Brna odprezentuje Martin Šroubek z Teplárny Brno. Otevře také otázku, zda bude tento projekt zdrojem potenciálních zakázek pro firmy s bezvýkopovými technologiemi.

Legislativu z pohledu bezvýkopových staveb rozkryje hostům konference JUDr. Zdeněk Horáček – odborník na stavební zákon. Nové báňské předpisy zmíní Vít Svatý z Hlavní báňské záchranné stanice Praha.

Příklady dobré praxe, využití bezvýkopových technologií na realizovaných stavbách, zkušenosti, doporučení i varování pak zazní v následujících přednáškách:

  • Řešení neočekávaných situací během použití technologií řízeného horizontálního vrtání
  • PRIMUS LINE a přípravná projektová dokumentace pro sanaci VTL plynovodu
  • Bezvýkopová metoda instalace inženýrských sítí řízeným pluhováním
  • Větší bezpečnost u bezvýkopových technologií volbou inovace PE potrubí a dalších

Letošní konference navazuje na loňský zdařilý ročník, v rámci něhož se setkalo na 200 odborníků z řad investorů z měst, obcí, provozovatelů vodárenské, teplárenské i dopravní infrastruktury, dodavatelů materiálů, technologií i realizátorů bezvýkopových staveb.

Osobní setkání, diskuse oficiální i ty v kuloárech, sdílení odborných zkušeností, postřehů a rad jsou nejlepším zdrojem informací. Navíc ve velmi příjemném prostředí krásného historického města a vybrané odborné společnosti.

NO-DIG 2024 – 29. národní konference o bezvýkopových technologiích

Kdy: 17.–18. září 2024

Kde: Hotel Palcát a LH Hotel Dvořák Tábor

Kdo: pořadatel: Česká společnost pro bezvýkopové technologie, organizátor: Exponex s.r.o.

Zastoupení pro jednání s médii:

Denisa Ranochová, tel.: 608 445 255, e-mail: denisa@ranochova.cz

Manažerka konference:

Jana Vasilková, tel.: 736 637 073, e-mail: jvasilkova@exponex.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

dva × tři =