Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Červnové akce v Bioparku Kladno

Datum: 07.06.2024

koryto-bystrice

Také na červen připravují Středočeské vodárny a Biopark Kladno by Veolia akce pro veřejnost. Navazují tak na úspěšný květnový program a odpoledne pro děti. 13. červa se může veřejnost těšit na kreativní dílničky, 18. června pak na ukázky výcviku dravců.

Unikátní a veřejně přístupný biopark, který svým návštěvníkům nabízí dětská hřiště, jezírko, mokřad, vyhlídkovou věž, a především řadu informací o koloběhu vody v přírodě a různých ekosystémech, vznikl v areálu bývalých kladenských kasáren.

Návštěvníkům nabízí vzdělávání i odpočinek. Biopark se skládá z bloků luk a trávníků doplněných o okrasné traviny, z mokřadu i záhonů, například borůvek. Vodní jezírko s rákosím doplní různí živočichové. Zaujme i jedno z několika dětských hřišť s různými prvky na čerpání vody.

Cílem celého projektu bylo zatraktivnit nevyužitý pozemek a přispět k rozvoji dané lokality chybějícím zázemím. Kapacita nedalekých sportovních areálů i s jejich odpočinkovými zónami je aktuálně na hranici svých limitů a projekt Bioparku zapadá do lokality svou odpočinkovou i edukační funkcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

devět − osm =