Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Stará ČOV v Bubenči hledá gastro provozovatele

Datum: 23.05.2024

COV-Bubenec

Stará čistírna odpadních vod v Bubenči, Národní kulturní památka, nabízí atraktivní příležitost pro podnikání. Městská firma pro správu nemovitostí Trade Centre Praha (TCP) totiž vyhlásila otevřené výběrové řízení na pronájem nebytových prostor objektu. Informuje o tom například Pražský patriot. 

Cílem TCP je najít nájemce, který návštěvníkům areálu Staré čistírny odpadních vod bude nabízet občerstvení, nápoje a společenské akce. Zájemci mohou zasílat nabídky do 17. června. Smlouva bude podepsána do roku 2028.

„V rámci výběrového řízení bude primárně hodnocena nabídnutá výše nájemného, provozní a dramaturgický záměr, jímž chce pronajímatel prostory užívat, a předchozí zkušenosti uchazeče s podobným typem podnikání,“ říká pražský radní pro majetek, transparentnost a legislativu Adam Zábranský (Piráti). Prostor kavárny byl ve Staré čistírně odpadních vod zřízen v roce 2014. Přístup do ní je umožněn jak z ulice, tak přímo z budovy, kam pravidelně chodí návštěvníci prohlídek objektu, jež se odehrávají po celý týden.

Stará čistírna odpadních vod v Praze – Bubenči je významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství. Byla postavena v letech 1901 – 1906 jako poslední článek systematické stokové sítě v Praze. K čištění většiny odpadních vod města sloužila až do roku 1967, kdy byla nedaleko na Císařském ostrově uvedena do provozu Ústřední čistírna odpadních vod. Projekt kanalizace i návrh technických parametrů čistírny vypracoval stavební inženýr britského původu sir William Heerlein Lindley.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

sedmnáct + 13 =