Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Vodohospodářskou stavbou roku projekt Lesů ČR

Datum: 26.03.2022

vracime-vodu-lesu-tz-1024x576

Svaz vodního hospodářství České republiky vyhlásil revitalizaci přítoku Bartošovického potoka v režii Lesů České republiky jako Vodohospodářskou stavbou roku 2021. Projekt za necelých 5 milionů podnik realizoval na Rychnovsku ve východních Čechách v letech 2020 a 2021 v programu Vracíme vodu lesu.

Jak uvedly Lesy ČR, více než kilometrový úsek přítoku Bartošovického potoka proměnily úpravy, díky nimž nově vodu zadržuje koryto meandrující krajinou, kdysi uměle napřímené. Podle něj desítky balvanitých kamenných skluzů nebo rybích úkrytů a jedenáct tůní tvoří příhodné prostředí pro živočichy vázané na vodu. Rovněž došlo na vegetační břehové úpravy, takže koryto lemuje 250 nových stromů a keřů.

„Potřeba zadržet a nechat rozlít vodu v krajině se výrazně projevila zejména v nedávných suchých letech. Proto provádíme stovky obdobných projektů ve všech regionech a investujeme do nich 200 milionů korun ročně. Kromě revitalizací jde také o úpravy, stavby nebo obnovy rybníků, nádrží, tůní a mokřadů. Letos plánujeme opatření na 170 místech s náklady 230 milionů korun a další desítky projektů připravujeme,“ uvedl Jiří Groda pověřený vedením Lesů České republiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

dvacet + 8 =