Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Vondra: Green Deal se musí zaměřit na boj se suchem

Datum: 16.05.2020

42079_big

Místopředseda ODS Alexandr Vondra uvedl, že lze suchu předcházet především ohleduplnějším zemědělstvím, vhodnější lesnickou politikou a zadržováním vody v krajině. ČR by podle něj měla v tomto ohledu tlačit na přepracování Green Dealu a změnu jeho priorit.

„Přirozené výkyvy klimatu moc neovlivníme, ale můžeme se na ně adaptovat. Ovlivnit ale naopak můžeme působení člověka a s ním spojené nešetrné zemědělství, vodohospodářství a lesnictví. V období, kdy hrozí většině Evropy katastrofální sucho, se musíme soustředit na opatření vedoucí k ohleduplnějšímu zemědělství, adaptačním opatřením v krajině a péči o biodiverzitu. Bohužel právě tato opatření EU odložila,“ sdělil Vondra.

Podle něj by měla koalice pro boj se suchem tlačit na vládu, aby zajistila úpravy evropské zelené dohody, která půjdou žádoucím směrem. „Andrej Babiš před domácím publikem Green Deal sice opakovaně kritizuje, v Bruselu s ním naopak vždy bezvýhradně souhlasil. Je nutné s touto licoměrnou politikou skončit a na EU začít tlačit, aby boj se suchem, který se netýká jen nás, ale celé Evropy, upřednostnila před neúčinným bojem s klimatickými změnami, pro něž EU teď nemá ve světě partnery,“ řekl k jednání Národní koalice pro boj se suchem Vondra.

Zdroj: ods.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 + 15 =