Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

S recyklovanou vodou z čistírny Hellstein sucho zahrádce neublíží

Datum: 11.05.2020

img0993

Česko právě zažívá nejhorší sucho za posledních pět set let. Zdá se, že konec je v nedohlednu. Nedostatek srážek trápí nejen zemědělce. Také drobným pěstitelům úroda padá. Je tedy nejvyšší čas na přípravu, abychom nemuseli marně přihlížet, jak se záhonky v létě mění v pustinu. Chybějící zásoby doplníme recyklací odpadních vod domácí čistírnou a ne ledajakou.

Podnebí se mění po celé zeměkouli a také v české domovině pociťujeme neblahé důsledky změn. Je jasné, že vodu do vyprahlé krajiny nevrátí přívaly sněhu, ani jarní tání. Pokud nezaprší, sebelepší opatření na využívání srážkové vody nám prostě nepomohou. Odkud tedy brát vodu, když nám nezbývá, než šetřit pořádně i s pitnou vodou?


Pomáháme řešit sucho


Voda na zalévání ze splašků? Žádný problém!

Je to přitom úplně jednoduché. Každá domácnost spotřebovává doma až 600litrů vody na sprchování, mytí nádobí nebo splachování. Znečištěnou vodu přeci stačí jenom pořádně přečistit a zbavit špíny. Nelehký úkol bez problémů zvládne čistírna Hellstein. Odpadní vodu umí dokonale zrecyklovat, aby se hygienickými kvalitami hravě vyrovnala užitkové vodě určené na zalévání zahrádky. Čistírna je proto vhodnou alternativou namísto klasických septiků a je ideální pro domácnosti na venkově a malých městech bez přípojky na veřejnou kanalizaci.

„Škoda každé kapky čisté vody, kterou nevrátíme zpátky přírodě. Po čtyřčlenné rodině denně zbyde šest set litrů vody, která by jinak skončila v septiku nebo odtekla kanalizací bůhví kam. Recyklace vody nám ročně ušetří desetitisíce korun za odvoz odpadní vody. S recyklovanou vodou z naší domácí čistírny Hellstein zabráníme, aby se ze zahrádky stala poušť, a pomůžeme přírodě i rodinné kasičce,“ říká Rostislav Hellstein


Předčištěná odpadní voda jako zdroj zálevky nebo doplnění okrásných rybníků


V jednoduchosti je síla

Systém čistírny Hellstein tvoří jímka a dvě polokoule, v nichž se voda čistí na třikrát a pokaždé jinak. Zařízení pracuje stabilně a nonstop téměř bez obsluhy. Nevydává žádný zápach nebo hluk, majitel při běžném provozu nemusí ani pravidelně doplňovat enzymy, kontrolovat kal nebo čistírnu měsíčně vyvážet. To stačí jen jednou za dva až pět let podle zátěže.

Odpadní voda nejdříve nateče do jímky, kde pevné částečky klesnou ke dnu. Zde se také běžné dezinfekční prostředky naředí a odpaří. Vodu pak přečistí speciální bakterie umístěné na pevných kotoučích. Na rozdíl od klasických čistíren, v Hellstein se aktivovaný kal snadněji odděluje od vyčištěné vody a to je hned na kvalitě projeví.


Realizace moderní čistírny odpadních vod STMH a akumulace přečištěné vody


S výběrem poradíme

Naši zákazníci si mohou vybrat čistírnu na e-shopu. Vybrat tu správnou však může být příliš složité. Od toho jsou tu zástupci společnosti Hellstein, kteří na základě potřeb konkrétní domácnosti s výběrem pomohou a připraví řešení na míru. Pokud budete mít zájem, stačí se nám ozvat a odborný poradce přijede až k vám domu. Komplexní nabídka zahrnuje náklady na pořízení a dále projektovou dokumentaci pro okamžité schválení úřady, přípravu jednotlivých povolení, dopravu, výkopové práce, montáž, prvotní spuštění a zaškolení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

tři + třináct =