Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Radegast podpoří konferenci „Voda v krajině“

Datum: 07.03.2020

Voda v krajine 2020

Jak šetrně hospodařit s vodou a zlepšit její zadržování v krajině? Na to odpoví odborná konference „Voda v krajině“, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody. Akce se uskuteční v sobotu 14. března ve Valašském Meziříčí za podpory grantového programu Radegast lidem.

Na úvod konference se představí doc. RNDr. Martin Rulík, Ph.D. z Katedry ekologie a životního prostředí Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, který bude mluvit o vodě v naší krajině v kontextu probíhajících klimatických změn.

„Přednáška se bude věnovat extrémní fluktuaci počasí u nás v posledních letech, která se projevuje bleskovými povodněmi i dlouhými periodami sucha. Budou prezentovány důvody těchto nežádoucích jevů a rovněž představeny způsoby, jak se na klimatické změny adaptovat nebo co vyžaduje vhodný management v krajině,“ doplňuje téma přednášky Mirek Dvorský, organizátor konference a vedoucí Valašského ekocentra ČSOP ve Valašském Meziříčí.

Dalšími řečníky jsou doc. Mgr. Milan Geršl, Ph.D., který si připravil přednášku o krasových vodách. Mgr. Jan Husák se zaměří na téma „Voda a vzdělávání“. Součástí konference bude také exkurze do lokality zamýšleného vodního díla Skalička. Proběhne zde ukázka typických geomorfologických jevů na zpřírodněném toku Bečvy a také diskuze o navrhovaném vodním díle.

Konference „Voda v krajině“ je součástí projektu „Putování s kapkou vody“. Tento projekt byl podpořen z grantového programu Radegast lidem, jehož hlavní náplní je problematika sucha a udržitelnost vodních zdrojů.

„To je stěžejní téma i v pivovaru Radegast, který podporuje boj se suchem a sám jde ostatním příkladem. Nošovický pivovar například patří k nejúspornějším na světě ve spotřebě vody potřebné na výrobu piva,“ říká Marek Grabovský, manažer značky Radegast.

Konference proběhne v sobotu 14. března 2020 od 9 hodin v budově Valašského centra ČSOP v areálu bývalých kasáren ve Valašském Meziříčí. Počet míst na konferenci je omezený. Zájemci si mohou rezervovat místo na e-mailu: mirek.dvorsky@ochranci.cz nebo telefonicky: 728 585 009, nejpozději však do 10. března 2020. Konference je vhodná pro učitele, pracovníky státní správy, členy nevládních organizací i pro laickou veřejnost. 

 

  • V pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970 a 3. prosince 2020 oslaví 50 let od uvaření první várky piva. Oblibu si získalo díky své charakteristické výrazně hořké chuti. 
  • Pivovar Radegast je vyhledávaným turistickým cílem, který každoročně navštíví téměř 50 tis. lidí. Je součástí projektu Technotrasa, kam patří nejvýznamnější památky Moravskoslezského kraje.
  • Pivovar Radegast investoval za posledních 10 let desítky milionů korun do vodohospodářských projektů a během tohoto období snížil spotřebu vody potřebnou na výrobu piva o 38 %. V roce 2018 spotřeboval pouze 2,51 hl vody na výrobu 1 hl piva, dosáhl nejlepšího výsledku v historii a zařadil se tak mezi pivovary, které patří v šetření s vodou k nejlepším na světě.
  • S exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj lídrem mezi výrobci piva v regionu a největším exportérem českého piva.
  • Plzeňský Prazdroj získal v roce 2019 v žebříčku Byznysu pro společnost TOP Odpovědná firma nejvýznamnější ocenění – Trendsetter za to, že dlouhodobě v Česku udává směr v oblasti udržitelnosti a přináší nové inspirativní podněty k odpovědnosti v podnikání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

pět × 4 =