Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Práce s dětmi má smysl vždy

Datum: 29.11.2019

2019-11-28-grant SDH

BRNO: Částkou rovných 100 000 Kč se letos rozhodlo Povodí Moravy podpořit výcvik mladých dobrovolných hasičů. Finanční obnos si rozdělí celkem devět sborů dobrovolných hasičů.

Peníze putují hasičům z grantu na podporu jejich činnosti, který PM vyhlásilo letos v srpnu a do kterého se přihlásily téměř dvě desítky sborů spadajících do územní působnosti podniku. Letošní, již šestý ročník této grantové podpory byl zaměřen na podporu financování akcí, pomůcek a vybavení, které podporují výcvik mladých dobrovolných hasičů.

Práce s dětmi má smysl vždy. Při práci hasičských spolků s dětmi je vidět, jak je dokáže spolupráce, sounáležitost, touha společně pracovat, zúčastňovat se soutěží a zlepšovat se, stmelit v jeden dobrý a přátelský tým. Kvalitní práce s mladými hasiči vede mládež ke sportu, podpoře dobrovolnictví, pomoci druhým, ochraně obyvatel, prevenci kriminality a mnoha dalším pozitivním ukazatelům“, říká generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák. Při každé schůzce se děti učí mnoha dovednostem: první pomoci, orientaci v mapě, vázání uzlů, atletické přípravě, základním znalostem z hasičského oboru atd.

Obce, jako zřizovatelé jednotek sborů dobrovolných hasičů, se snaží podporovat své jednotky SDH, nicméně v prioritní rovině je stále vybavení pro zásahové jednotky. Na techniku mládežnických družstev se již nedostává. Děti pak trénují požární útok např. s vyřazenými požárními hadicemi, s provizorním 100l sudem, do kterého se špatně vejde sací koš, nebo s vyřazenými dělnickými přilbami. Svou podporu jsme tedy směřovali zejména těm jednotkám, které mají prokazatelný nedostatek ve vybavení,“ shrnuje výsledky grantového řízení generální ředitel.

Z celkového počtu podaných žádostí, tak byla vybrána žádost SDH Únanov, kterému bude poskytnut finanční obnos ve výši 12 420 Kč na pořízení hadicového setu, žádost SDH Vranovská Ves, kterému bude poskytnut finanční obnos ve výši 19 006 Kč na pořízení požární nádrže na vodu a kalové čerpadlo, žádost SDH Slup, kterému bude poskytnut finanční obnos ve výši 12 006 Kč na nákup 6 ks hadic, žádost SDH Černín, kterému bude poskytnut finanční obnos ve výši 9 682 Kč na pořízení vybavení na požární útok (6 ks hadic), žádost SDH Skalice, kterému bude poskytnut finanční obnos ve výši 10 240 Kč na pořízení vybavení pro výcvik mladých hasičů, žádost SDH Traplice, kterému bude poskytnut finanční obnos ve výši 8 596 Kč na pořízení 7 ks ochranných přileb, žádost SDH Žeravice, kterému bude poskytnut finanční obnos ve výši 7 500 Kč na pořízení ochranných přileb, žádost SDH Lipník nad Bečvou, kterému bude poskytnut finanční obnos ve výši 10 550 Kč na pořízení savice a sacího koše a žádost SDH Třeština, kterému bude poskytnut finanční obnos ve výši 10 000 Kč na pořízení přileb. „Nové vybavení přinese dětem radost a současně také další úkol – starost o údržbu. Děti se tak naučí zodpovědnosti a pečlivosti“, dodává generální ředitel.

Velice děkujeme všem sborům, které se do letošního grantového řízení přihlásily. Vážíme si jejich spolupráce a neocenitelné činnosti. V příštím roce bychom opět rádi podpořili další jednotky pomocí grantového řízení pro rok 2020. Více informací bude zveřejněno na www.pmo.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

jedna × pět =