Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Rakovník vybral dodavatele technologie pro úpravu vody v akvaparku

Datum: 09.09.2019

rekonstrukce-bazen-rakovnik-2019_denik-320-16x9

Návštěvníci se podle Rakovnického deníku mohou těšit na řadu nových atrakcí v podobě dvou tobogánů, divoké řeky, nebo atrakce, kdy je možné vodu rozhýbat vlastním tělem. Nebude chybět brouzdaliště, občerstvení, posezení a také relaxační zóna. Novinkou je přesunutí šaten do suterénu. Provoz bude zajišťovat firma Údržba městských komunikací Rakovník, jež stoprocentně vlastní město.

Bazén bude napojený na vodovodní řad i na vodu z nové studně, proto bylo třeba zajistit technologii na úpravu vody. Využitím vody ze studně město dlouhodobě ušetří za odběr vody z řadu. Dodavatelem technologie zhruba za tři miliony korun bude společnost VW Wachal, která zároveň pracuje na modernizaci bazénu.

Město kalkuluje s roční návštěvností 150 tisíc. Příkladem byl aquapark v Berouně, kde se po dvouletém boomu po otevření návštěvnost ustálila zhruba na 180 tisících ročně. „Jedná se téměř o trojnásobek návštěvnosti bazénu, která zde byla zhruba v průběhu dvou až tří let před uzavřením bazénu. Tehdy se vybíralo ročně na vstupné zhruba 2,7 milionu korun, při trojnásobku se jedná o sumu 8,1 milionu korun a při dotaci čtyři miliony korun se dostáváme na předpokládané náklady. I kdybychom nezdražili, tak bychom měli pokrýt veškeré náklady,“ řekl loni Deníku tehdejší starosta Pavel Jenšovský. Výše vstupného už je v kompetenci nově zvoleného vedení města. Areál bude rozdělen do několika zón, návštěvníci budou mít možnost si zakoupit vstupenku například jen do saunového světa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deset − 1 =