Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

SVS zahájila stavbu vodojemu v Pohořanech

Datum: 24.07.2019

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kvůli zajištění dostatku pitné vody začala Severočeská vodárenská společnost stavět v Pohořanech na Litoměřicku nový vodojem. Objem vody pro obyvatele se díky tomu zvýší o 25 tisíc litrů. Stávající vodojem byl postaven v roce 1902, je zemní a jednokomorový a má objem 25 tisíc litrů vody. Přidáním druhé komory se objem zásob zdvojnásobí. Stavba by měla skončit do 23. září.

Letos proinvestuje Severočeská vodárenská společnost 1,7 miliardy korun. Na obnovu a modernizaci infrastrukturního majetku bude směřovat 1,33 miliardy. SVS investuje do 239 staveb v 10 okresech. Dalších 337,5 milionu je určeno na opravy prostřednictvím provozovatele.

Dlouhodobým problémem je stáří a stav majetku. „SVS zdědila po roce 1989 značnou část infrastruktury v zanedbaném stavu. V době socialismu se v různých akcích Z živelně budovaly azbestocementové roury a nekvalitní litinová potrubí. Z hlediska kvality to bylo špatné řešení. Trubky se dnes trhají a jsou paradoxně v daleko horším stavu než třeba úseky z roku 1905, které na území Ústeckého i Libereckého kraje také najdeme. Za minulého režimu se budovalo, ale investice do obnovy byly na nule. Takže se stále potýkáme se čtyřicetiletým deficitem. Každopádně SVS se stará o majetek s péčí řádného hospodáře. Cílem je předat jej budoucím generacím funkční a v dobré kondici,“ vysvětlil pro vodarenstvi.cz mluvčí SVS Mario Böhme.

Severočeská vodárenská společnost je největší vodárenskou společností v České republice a zajišťuje zásobování pitnou vodou pro 1,1 milionu obyvatel Ústeckého a Libereckého kraje. Od 1. ledna 2019 je SVS 100% vlastníkem provozní společnosti SčVK. Obce a města severočeského regionu mají od roku 2019 vodu a s ní spojené provozování pod plnou kontrolou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

tři × čtyři =