Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Proč jsou inspekční kamery ridgid špičkou ve své třídě

Datum: 30.04.2019

banner-clanok

V případě ucpaného anebo poškozeného potrubí nás může oprava vyjít pěkně draze. Citlivý pohled z blízka dokáže ušetřit často i několik tisíc eur a pár hodin práce. Inspekční kamery slouží na prozkoumání nedostupných problémových míst, abychom rychle a levně posoudili řešení problému a předešli zbytečným demolacím.

Můžete je použít i na archivování záznamů pro klienta o vašem dílu a o vykonání práce. Inspekce se využívá v oblasti vodovodních, kanalizačních a odpadových potrubí, ale i v průmyslovém, automobilovém odvětví a při budování inženýrských sítí.

Představte si, že máte problém v potrubí dlouhém několik desítek metrů. Abyste předešli zbytečným demolačním a stavebním pracím velkého rozsahu, je efektivnější určit přesné místo a charakter problému, abyste zvolili nejlevnější a nejrychlejší opravu.

 

ant PROFITOOLS s.r.o. / www.antprofitools.cz

Potřebujete více informací? Chcete si kamery vyzkoušet naživo? Neváhejte a kontaktujte nás. My vás rádi navštívíme přímo u vás. Kontaktujte nás na info@antprofitools.cz anebo +420 774 043 048.

 

 

VLASTNOSTI KAMER A TLAČNÝCH KABELŮ S OZNAČENÍM SEESNAKE – ANEB CO A NA CO

Ve všeobecnosti třídíme kamerové systémy (navijáky s kabely a s kamerovými hlavami) podle jejich použití na tři základní skupiny:

 

Co jsou přednosti kamer SeeSnake?

1. Naviják – v bubnu navijáku je uskladněný a chráněný navinutý kabel s kamerovou hlavou. Je vyrobený z odolného plastu a jeho konstrukce je členěná a tvarovaná aby odolala opotřebení a nárazům v náročných podmínkách. Větší modely jsou osazeny v ocelovém stabilním rámu. Při menších kamerách je buben velmi kompaktní a vybavený popruhem na jednoduchý transport. Buben je uzavřený a tím brání úniku nečistot během inspekce a po ní. Proto při vytažení kabelu ze špinavé kanalizace neznečistíte podlahy a interiér. Nečistoty se hromadí v bubnu a ten můžete jednoduše rozebrat a vyčistit proudem vody.

 

 

2. Kamerový posuvný (tlačný) kabel je důležitou součástí celého systému. Tlačné kabely musí mít různou délku a různou tloušťku, v závislosti od charakteru monitorovaného potrubí. Musí být dost pružné, aby prošli několika ohyby a současně dost pevné, abyste je mohli natlačit do velké vzdálenosti. A musí udržet kamerovou hlavu při vytahování z potrubí celou silou. Pevnost a flexibilitu zabezpečuje vnitřní jádro, které je vyztužené sklenými vlákny. 

V nabídce RIDGID najdete posuvné kabely od délky 10 metrů (microReel) až do 99 metrů (SeeSnake) s průměrem od 6,3mm až do 11mm. Zvenku jsou chráněny a navrženy tak, aby elektronika v kabelech nebyla nikdy namáhaná. Snižuje se tak riziko případných poškozených kontaktů.

Pro méně náročné podmínky jsou k dispozici malé ruční kamery – endoskopy (CA-25CA-100CA-300), s tvarovatelným kabelem dlouhým od 90cm, prodlouženími anebo tenkými tlačnými kabely s maličkou kamerovou hlavou do mikrootvorů.

3. Kamerová hlava – třešnička na dortu
Jaké vlastnosti by měla mít dobrá kamerová hlava? Rozhodně by měla

 • Lehce předcházet ohyby v potrubí, dovnitř i ven
 • Být dobře podsvícená, abyste viděli všechny detaily tmavých potrubí
 • Odolná vůči poškozením a poškrábání skla
 • Odolná proti odtržení od tlačného kabelu anebo poškození kontaktů
 • Vyhledatelná lokalizátorem, abychom dokázali určit její polohu, když narazí na problém
 • Samonivelační, aby vám ulehčila orientaci a správnou představu obrazu

 

 

Kamerové hlavy RIDIG toto všechno ví. A ještě víc. Tělo kamerových hlav je vyrobeno z nerezavějící oceli. Je nasazeno na pevné pružině, která lehce přejde 90 ° ohyby. Samotná kamera je podsvícená kvalitním LED diody, které jsou spolu s kamerou chráněné před nárazy průhledným krytem. Jasně osvětlují zorné pole a spolu s technologií širokoúhlého zobrazení snímají detaily stěny potrubí, praskliny, překážky a ucpávky. Objektiv je schovaný za tvrzeným sklem, takzvaným „zafírovým krystalem“, který je prakticky nepoškrábatelný.

Vybrané modely jsou vybaveny samonivelací kamerové hlavy, která slouží na automatické vyrovnání do horizontální polohy. Obraz máte správně otočený, ať je kamera v jakékoli přetočené poloze.

Do kamerové hlavy může být integrovaná vysílací sonda (512Hz). Umožňuje lokalizaci její přesné polohy, a teda místa v potrubí, kde se nachází.

Kamerové hlavy existují v různých průměrech. Nejmenší má průměr 15,5 mm a je určena pro potrubí O 20 – 50 mm (nanoReel). Největší kamerová hlava má průměr 35 mm (SeeSnake) a je určena pro potrubí s průměrem do 300 mm.

 

ÚČEL MONITORŮ A MOŽNOSTI POUŽITÍ. MONITORY JAKO NEODMYSLITELNÁ SOUČÁST KAMEROVÝCH SYSTÉMŮ

Monitor je při inspekci potrubí nevyhnutný na

 • ovládání kamery při práci, zasouvání kabelu přes kolena a odbočky, hledání cesty
 • prohlížení živého obrazu
 • nahrávání záznamů, videí, fotografií a jejich zpracování
 • prohlížení a vyhodnocování nahraných záznamů

 

V portfoliu RIDGID jsou špičkové monitory SeeSnake CS6CS6Pak, SeeSnake CS10 a CS65 různých rozlišení, které splňují nejvyšší požadavky.

Specialitkou Ridgid je i připojení přímo na notebook, které je efektivní pro operátory zpracovávajících video záznamy. Ty mohou být rychle odeslané mailem anebo uložené do svých složek na serverech.

Každá kamera je připojitelná k monitoru kabelem s typizovanými koncovkami, aby bylo možné kombinovat různé kamery a různé monitory (kromě malých endoskopů). Ruční kamera RIDGID CA-300 je určena pro menší modely kamer jako jsou microReelmicroDrain a nanoReel.

 

 

Hlavní přednosti monitorů RIDGID. Monitory jsou vybaveny mnoha užitečnými funkcemi, bez kterých není možné pracovat na profesionální úrovni.

 • Všechny monitory můžete používat s akumulátorem anebo na síťové napájení (230 V). Akumulátorové napájení vám umožňuje plnohodnotně operovat i na místech bez zdroje energie.
 • vestavěná paměť, USB port, SD karta na ukládání záznamů
 • software RIDGID HQ na zpracování a archivování záznamů ve vašich počítačích
 • vysoké rozlišení a kvalita obrazu nevyhnutná na detekci detailů v potrubí
 • robustní konstrukce
 • můžete v reálném čase nahrávat komentář k inspekci, dělat fotografie z inspekce, a také si celý záznam nahrávat a pomocí USB přenést do počítače a posílat vašim zákazníkům. Navíc můžete přidávat popisy k fotografiím či videu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

patnáct − šest =