Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Nová zařízení na zvyšování tlaku, kompatibilní s aplikační sběrnicí field bus / ISH 2019

Datum: 13.04.2019

foto-data

Dalšími novými produkty, které skupina KSB Group představila na veletrhu ISH 2019, jsou zařízení na zvyšování tlaku konstrukční řady KSB Delta Primo ve variantách vybavení K, VP a SVP. Plně automatické systémy jsou připraveny k připojení. Jsou vybaveny dvěma nebo třemi vysoce účinnými odstředivými čerpadly Movitec. Maximální průtok zařízení činí 67,5 m3/h a nejvyšší dopravní výška je až 134 metrů.

Mikroprocesorová řídicí jednotka (Booster Control Advanced) zapíná nebo vypíná čerpadla kaskádovitě (varianta K) nebo regulovaně pomocí měniče frekvence (varianty VP a SVP). Díky rozhraní sběrnice field bus je také možné ovládání z externího PC. Kontrolky LED ve snadno rozeznatelných barvách semaforu ukazují na displeji spínací skříně provozní stavy zařízení. Při eventuálním výpadku jednoho čerpadla z provozu přepne řídicí jednotka okamžitě na další čerpadlo. Pro přenos varování a alarmů na vyšší úroveň řízení na ovládací panel jsou ve svorkovnici k dispozici dva dodatečné beznapěťové kontakty.

Varianta SVP je vybavena vysoce účinným synchronním reluktančním motorem IE5 konstrukční řady Supreme a systémem regulace otáček PumpDrive Eco. Cenově výhodné varianty K a VP jsou vybaveny motory IE3. Všechny konstrukční řady vyžadují síťovou frekvenci 50 Hz. Čerpadlo se zapne při poklesu tlaku v potrubí. Ten vznikne otevřením spotřebiče. Při rostoucím tlaku v membránové nádrži se KSB Delta Primo vypne. Pokud by došlo k nedostatku vody na přítoku, mikroprocesorové řídicí jednotka automaticky vypne zařízení a zabrání tím škodlivému chodu nasucho.

Výrobce montuje a testuje v závodě všechna zařízení před jejich expedicí. Tak dostanou všichni provozovatelé zařízení připravené k připojení. Servisnímu personálu to umožňuje snadné a rychlé uvedení do provozu. Uzavírací armatury před a za každým čerpadlem umožňují výměnu čerpadel, aniž by se předtím muselo vypustit potrubí.

Aby se zabránilo kontaminaci komponent, probíhá výroba a montáž zařízení KSB Delta Primo za přísných hygienických podmínek. Všechny součásti ve styku s médiem jsou vyrobeny buď z nerezové oceli, nebo z mosazi. Těsnění z EPDM mají schválení pro pitnou vodu. Výsledkem je odolnost proti korozi a dlouhá provozní životnost. Průtok média membránovou nádrží zabraňuje stagnaci a mikrobiální kontaminaci uvnitř nádrže.

Zařízení jsou schválena pro pitnou vodu podle francouzské směrnice ACS a britské směrnice WRAS, které patří k nejpřísnějším směrnicím v celé Evropě. Všechny instalované ventily a zpětné armatury mají schválení pro pitnou vodu podle německé směrnice DVGW. Unikátní je nová konstrukce délkově nastavitelného zpětného ventilu, což umožňuje snadnou demontáž z čerpadla pro účely údržby.

Ing. Tomáš Mánek, tel.: 2410 90 213, mobil: 727 913 097, e-mail: tomas.manek@ksb.com
Nová KSB Delta Primo jsou plně automatická zařízení na zvyšování tlaku, připravená k připojení. Jsou vybavena dvěma nebo třemi vysokotlakými čerpadly.
©KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × 5 =