Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

ČEVAK zahájily modernizaci úpravny vody v Nové Vsi nad Lužnicí

Datum: 12.12.2018

Úpravna vody Mokošín - základní kámen - 18. 10. 2017

Nová technologie umožní upravovat i podzemní vodu čerpanou z vrtu. Obec je dnes závislá jen na zdroji ze štěrkopískového jezera. V současnosti již je hotova pokládka vodovodu i napájecího a ovládacího kabelového vedení v délce 155 metrů, které spojují vrt s úpravnou. S ukončením prací za čtyři miliony korun se počítá na konci června 2019.

„Stavba má tři etapy, které zahrnují vystrojení vrtu, jeho propojení s úpravnou a kompletní rekonstrukci celé úpravny. Nová technologie umožní upravovat i podzemní vodu čerpanou z vrtu. Obec tak nebude závislá jen na zdroji ze štěrkopískového jezera,“ popsala vedoucí provozní oblasti Východ Olga Štíchová ze společnosti ČEVAK.

Na jaře pak budou muset vodohospodáři na nezbytně dlouhou dobu úpravnu odstavit. Dodávky pro odběratele však nebudou omezeny. Postarají se o ně přistavená mobilní úpravna vody a automatická tlaková stanice. Investorem akce je obec Nová Ves nad Lužnicí, která na projekt získala dotační titul Státního fondu životního prostředí.

ČEVAK se zabývají provozováním vodohospodářské infrastruktury, zejména úpraven pitné vody, vodovodních a kanalizačních sítí a čistíren odpadních vod. Dodávky pitné vody a odvádění odpadních vod zajišťuje pro více než půl milionu obyvatel Jihočeského kraje a části krajů Plzeňského a Vysočina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 + devatenáct =