Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

Vykoupejte se v moři. V lázeňském letovisku Estonska!

Datum: 31.08.2018

Parnu-5

Baltské moře zpravidla není tím, kam by vyráželi lidé ze střední Evropy za koupáním a krásnými plážemi. Obvykle bývá studené a rekreace u něj si užívají spíše Seveřané. Letošní teplé léto situaci změnilo a například moře v hlavním estonském letovisku Pärnu na jihozápadě země vykazuje pro koupání a pobyt na pláži vynikající parametry.

Prázdninové letovisko v mnoha hotely, pensiony, restauracemi, dlouhými písčitými plážemi, mírným vstupem do vody a lázeňskou promenádou je skvělým místem pro trávení letní dovolené. Místní bahenní lázně vznikly již na konci třicátých let 19. století a jsou významným hybatelem života ve městě a jeho ekonomice i v dnešní době.
Na rozdíl od severu Polska a Německa, kde se letos v létě objevily problémy s kvalitou vody a úřady upozorňovaly na zdravotní rizika související s koupáním, je Balt v Estonsku kvalitativně výrazně na vyšší úrovni. Na rozdíl od obvyklých let – je nebývale teplý i pro zhýčkaného Středoevropana.
Kromě tradičních, udržovaných a hlídaných kilometrů čistých písečných pláží je zajímavostí také místní Ladies beach, která je vyhrazená ženám dávajícím přednost pocitům z vodních vln nepříliš slaného Baltu bez použití plavek.
Ve městě stojí za návštěvu kromě společenského a kulturního života také přístav a řeka Pärnu, která zde chvíli poté, kdy se do ní vlévá řeka Sauga, ústí do moře. Zajímavostí je estonská snaha využít podmáčené louky a mokřiny u pobřeží k tradičnímu způsobu hospodaření – chovu masného plemene dobytka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

jedna × pět =