Plujte s námi na vlně informací v moři novinek s kapkou relaxu…

V Hradci Králové odstartovala stavba Nadregionálního Smart krizového centra

Datum: 05.06.2018

vakhk_budova-1

V budově hradecké úpravny vody v areálu společnosti Vodovody a kanalizace bude po dobu několika měsíců vznikat dispečink s využitím moderních smart technologií. Řídicí středisko dohlédne na provoz vodárenské infrastruktury. Centrum také poslouží pro její krizové řízení v případech extrémních klimatických jevů či výpadku elektrické energie. Díky němu bude zefektivněno komplexní řízení provozu v oblasti.

„Smart centrum bude sloužit jako dispečink naší společnosti. Zároveň jako nadregionální dispečink vodárenské soustavy východní Čechy bude pomocníkem při managementu nouzového zásobení obyvatelstva v celé oblasti navazující na tuto vodárenskou soustavu. Tímto smart centrem naplňujeme i náš závazek z nabídky na pronájem infrastrukturního majetku z roku 2003, ve které jsme se zavázali k vybudování centra rozvoje pro oblasti dálkového řízení procesů,“ informoval generální ředitel Královéhradecké provozní Jakub Hanzl.

Podle mluvčí Královéhradecké provozní Veroniky Bergrové je vybudování krizového centra potvrzením výsledkem dobré spolupráce mezi vlastníkem vodárenského majetku společností, Vodovodů a kanalizací Hradec Králové a provozovatelem, společností Královéhradecká provozní, kteří společně zajišťují vodárenské služby ve východních Čechách od roku 2006. „Projekt by měl být hotový ve druhé polovině roku 2019, náklady na realizaci přesáhnou 80 milionů korun a jsou hrazeny výhradně ze zisku Královéhradecké provozní. Náklady se nikterak nepromítnou do výše vodného a stočného,“ doplnil šéf společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové František Barák.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

13 − deset =